ORIENT STAR

Pokazano 1-18 z 129 pozycji

Zegarki ORIENT STAR - zegarki premium z Japonii.

Zegarki japońskie ORIENT STAR

Zegarki ORIENT STAR to japońska manufaktura zegarków, która powstała w 1950 roku i szybko stała się jedną z najbardziej znaczących marek zegarkowych na całym świecie, dzięki swoim unikalnym, wyrafinowanym i innowacyjnym modelom, zaopatrzonym w wysokiej klasy mechanizmy typu in-house.

Tradycyjne, japońskie wartości, takie jak znakomita jakość i oszałamiające wzornictwo wyróżniają markę Orient z pośród konkurencji.

Całkowity proces produkcji zegarków odbywa się w Japonii, co stanowi dodatkową wartość i świadczy o najwyższej klasie naszych modeli.

ORIENT STAR AUTOMATIC

Zegarek mechaniczny jest napędzany wyłącznie energią sprężyny, bez użycia energii elektrycznej.

W zegarku nakręcanym ręcznie, sprężyna mechanizmu jest naciągana poprzez przekręcanie koronki.

Sprężyna automatycznego zegarka mechanicznego jest naciągana poprzez ruch nadgarstka, na którym zegarek jest noszony – mechanizm gromadzi energię. Zegarek kwarcowy, w przeciwieństwie do zegarków mechanicznych, zasilany jest za pomocą baterii.

Mechanizm zegarka składa się z setek części i nazywany jest jego „sercem”. Nakręcenie sprężyny uruchamia pracę mechanizmu, którą można porównać do bicia serca.

Dzięki temu zegarek mechaniczny uważany jest za bardzo wyjątkowy i piękny dodatek. Zegarki mechaniczne pracują w oparciu o siłę naciągu sprężyny Zegarek napędzany jest siłą rozwijającej się sprężyny, która naciągana jest ręcznie lub automatycznie. Dzięki regularnemu utrzymywaniu naciągniętej sprężyny uzyskujemy większą precyzję zegarka. Mechanizm automatyczny jest nakręcany poprzez ruch nadgarstka.

Czas noszenia na nadgarstku potrzebny do nakręcenia mechanizmu w zegarku mechanicznym wynosi 8-10 godzin. Gdy sprężyna jest nienakręcona, zegarek zatrzymuje się - nie oznacza to usterki. Zegarek może się zatrzymać w przypadku, gdy sprężyna nie była nakręcana ręcznie lub automatycznie przez okres ok. 2 dni.

Zegarki ORIENT STAR

Orient Star łączy w sobie japońską precyzję, niezawodność oraz najwyższej jakości materiały. Ta luksusowa linia zegarków dedykowana jest poszukiwaczom niepowtarzalnej elegancjii wyszukanego stylu.

Produkt dodany do ulubionych.
Produkt dodany do porównywarki.