Filtry

Cena

0,00 zł - 11 565,00 zł

Szerokość koperty

20 mm - 50 mm

Grubość koperty

6 - 12

Szerokość paska

10 mm - 24 mm

Chronograf - stoper

Wodoszczelność

Rodzaj szkła w zegarku

Podświetlenie

Zegarki DOXA

Zegarki DOXA są znane i cenione na całym świecie. Wysokiej jakości mechanizmy automatyczne i kwarcowe oraz dbałość o detale stanowią znak rozpoznawczy firmy DOXA.

Założona w 1889 roku przez Georgesa Ducommuna w sercu gór Jura w Szwajcarii kantonie Neuchâtel, DOXA dzieli kolebkę szwajcarskiej doskonałości zegarmistrzowskiej z niektórymi najbardziej znanymi markami na świecie.

Wysokiej jakości zegarki DOXA początkowo automatyczne a potem kwarcowe. Zegarki DOXA zasłynęły z pierwszych, ogólnie dostępnych zegarków do nurkowania.

Jako autoryzowany sklep oferujemy oryginalne zegarki DOXA. Każdy zegarek posiada ważną gwarancję realizowaną przez autoryzowany serwis producenta, w zestawie znajduje się oryginalne pudełko oraz instrukcja w języku Polskim.

Wszystkie oferowane przez nas zegarki DOXA pochodzą z oficjalnej, Polskiej sieci dystrybucji. Zegarki mają ważną, gwarancję. W pudełku znajduje się instrukcja w języku Polskim, oryginalne pudełko oraz dowód zakupu.

Zegarki DOXA w naszym sklepie wystawione są w cenie detalicznej sugerowanej. Oznacza to, że cena każdego zegarka może podlegać negocjacji. Jeśli uważasz, że cena jest zbyt wysoka - jesteśmy otwarci na propozycje. Zaproponuj nam swoją cenę.

Pokazano 1-66 z 239 pozycji

Zegarki DOXA

Zegarki DOXA co to za marka?

Doxa jest jedną z tych marek zegarkowych, które posiadają długą i fascynującą historie. Zegarki DOXA wywodzą się ze Szwajcarii z miejscowości BIEL.  Jest to jedno z największych miast w Szwajcarii. Serce sztuki zegarmistrzowskiej. DOXA jest jedną z pionierskich marek zegarków do nurkowania tzw. DIVERÓW. Podczas swojej długoletniej historii, firmie DOXA udało się uzyskać liczne  patenty i nagrody. Zarówno  na krajowych jak i międzynarodowych wystawach poświęconych sztuce zegarmistrzowskiej. Bez wątpienia wzbogaca to dziedzictwo tejże marki.

zegarki doxa

Zegarki DOXA historia

130 lat temu, w 1889 roku, w Le Locle powstała szwajcarska fabryka zegarków DOXA pod nazwą „Georges Ducommun, Fabrique des montres DOXA”. A to był dopiero początek. Marka nie produkuje już  tylko zegarków kieszonkowych, ale także wyposaża pierwsze samochody, takie jak pierwsze BUGATTI. Są to modele z zegarem z opatentowanym mechanizmem DOXA 8-DAY, zegarek specjalnie przeznaczony do desek rozdzielczych samochodów.

zegarki doxa

Zegarki DOXA

Zegarki DOXA zaczynają zdobywać pierwsze nagrody. W  tym Złoty Medal na Milan International Exhibition.  Wprowadzane innowacje owocują coraz to nowymi patentami. Od 1915 roku firma zatrudnia kilkuset zegarmistrzów, projektantów  i inżynierów. W 1925 r. G. Ducommun, reprezentujący DOXA, zostaje wybrany wiceprezydentem Międzynarodówki Horology Group i Prezes Szwajcarskiego Stowarzyszenia Zegarmistrzowskiego na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej.

Należy pamiętać, że kiedy Georges Ducommun umiea  w 1936 roku, firmę przejmuje Jacques Nardin, wnuk innej legendarnej zegarmistrz z Le Locle, Ulysse Nardin. Zbiega się to z 75 rocznicą założenia firmy DOXA. W tym samym czasie, marka otrzymuje I nagrodę na Szwajcarskiej Wystawie Narodowej w Lozannie w 1964 roku.

zegarki doxa

Historia DOXA SUB

Wczesne lata 60to odkrywanie nowego świata pod powierzchnią oceanów.

Tarcza zegarków do nurkowania zmienia się na zawsze. Wyścig kosmiczny trwa. Jednak gdy świat patrzy w górę na gwiazdy, kusi inny wszechświat poniżej: Głębiny oceanów.

Jest rok 1964, Urs Eschle, szef działu gdzie rozwija się zegarki DOXA, dostrzega magię podwodnego świata. Zaczyna interesować się filmami, zdjęciami, reportażami dotyczącymi nurkowania i odkrywania głębi oceanów.

Urs Eschle zauważą, że wprawdzie zegarki do nurkowania są dostępne na rynku, to noszą je tylko profesjonaliści – głownie wojskowi. Dodatkowo, ich cena nie należy do najniższych. UR postanawia opracować niezawodny i niedrogi zegarek do nurkowania. Zaprojektowany specjalnie dla rosnącej rzeszy pasjonatów podwodnych odkryć. W tym celu kompletuje zespół składający się z profesjonalnych nurków takich chociażby jak Claude Wesly. Towarzysz niejakiego  Jacques-Yves Cousteau. Jest także jednym z dwóch pierwszych „akwanautów”, którzy brali udział w nurkowaniu „Précontinent I, II i III” były to misje rozpoczęte w 1962 r.

zegarki doxa

Jeden cel - opracowanie idealnego zegarka dla nurków

Celem Ursa jest nie  tylko  stworzenie atrakcyjnego, niedrogiego i wodoszczelnego zegarka. Wszyscy zdają sobie sprawę, jak niebezpieczne jest to zajęcie. Stworzony zegarek musi być wytrzymały, precyzyjny i niezawodny. Proces projektowania i testowania trwa aż trzy lata. Tak właśnie rozpoczyna się historia pierwszego zegarka do nurkowania od firmy DOXA.

Zespół zajmuje się testowaniem i badaniem każdego elementu, który sprawia, że zegarek dla nurków będzie optymalny pod każdym względem. Testy pokazały że to właśnie pomarańczowa tarcza zegarka gwarantuje najlepszą widoczność pod wodą. Duża wskazówka minutowa jest ważniejsza od wskazówki godzinowej. To właśnie w minutach mierzy się czas pod woda.

Każdy aspekt tego, co sprawia, że ​​zegarek jest prawdziwym zegarkiem dla nurków, jest badany, badany i przemyślany, aż do znalezienia optymalnego rozwiązania. Pomarańczowa tarcza, jak pokazują testy, oferuje optymalną widoczność pod wodą. Zegarki DOXA są wykonane z jednego kawałka stali. Zachowują dzięki temu idealną wodoszczelność. Bransoletka z wbudowanych mechanizmem zapadkowym wbudowanym w zapięcie pozwala dopasować ją bez konieczności usuwania linków. Zapięcie zaprojektowane tak, aby łatwo i szybko można ja było rozpiąć na rękę, na której znajduje się pianka do nurkowania.

zegarki doxa

Koncepcja zegarków do nurkowania - zegarki DOXA SUB

Rok 1967 o start nowej, innowacyjnej serii zegarków do nurkowania DOXA SUB. Są to pierwsze, w 100% zaprezentowane, przetestowane i  zaakceptowane przez profesjonalistów – zegarki DOXA dla nurków. Teraz dostępne dla każdego.  Innowacyjne technologie sprawiają, że staja się także popularne wśród profesjonalistów.

Zegarki DOXA posiadają takie rozwiązania jak pierwszy w historii obrotowy bezel. Pozwala monitorować czas i określić stopień dekompresji podczas wynurzania się na powierzchnie. Kolejnym znakiem rozpoznawczym jaki posiadają zegarki DOXA staje się duża, pomarańczowa tarcza. Do tej pory dominowały białe lub czarne tarcze. Duża, znacznie powiększona wskazówka minutowa została wyposażona w warstwę luminescencyjną  - opatentowaną substancję Luminova.

Jacques-Yves Cousteau, współtwórca podwodnego aparatu oddechowego Aqua Lung  i twórca współczesnego nurkowania z akwalungiem, jest zafascynowany koncepcją DOXA SUB, że zdobywa wyłączna dystrybucja zegarków DOXA dla swojej firmy US Divers. Zegarki nurkowe DOXA zaczynają zdobywać rynek w USA.

Zegarki DOXA SUB sprzedawane na terenie obu Ameryk posiadają na tarczy logo Aqua Lung - projekt dwuwężowego zbiornika do nurkowania, który opracowali Cousteau i inny Francuz, Émile Gagnan w 1942 roku. Podczas projektowania i rozwoju powstały dwie wersje kolorystyczne – z czarną i pomarańczową tarcza. Finalnie to właśnie zegarki DOXA z pomarańczową tarcza zyskały większą popularność. Ostatecznie egzemplarzy czarnych powstało tylko kilka sztuk i koncepcja została porzucona.

Jedna z największych innowacji w historii zegarków do nurkowania – zegarki DOXA DIVER posiadają podziałkę służącą obliczeniu czasu potrzebnego do dekompresji podczas wynurzania się spod wody. Jednym z największych zagrożeń dla nurków to brak wiedzy ile mogą pozostać pod wodą bez potrzeby odbywania dekompresji. Tabela dekompresji umożliwia nurkom monitorowanie czasu a dzięki temu znacząco poprawia się bezpieczeństwo schodzących pod powierzchnię wody ludzi.

Inżynierowie DOXA opracowują ramkę - integracja dwóch oddzielnych podziałek, jedna pomarańczowa dla zewnętrznego pierścienia oznacza "głębokość", a druga czarna dla wewnętrznego  pierścienia  „minuty” – jest to autorski patent DOXA.

Zegarki DOXA SUB – udoskonalona koncepcja

W Szwajcarii Urs i jego zespół wciąż udoskonalają koncepcję DOXA SUB, a w 1969 DOXA wprowadza DOXA SUB 300T Conquistador, pierwszy zegarek nurkowy wyposażony w opatentowany  zawór uwalniania helu. Patent opracowany wspólnie z firmą Rolex.

Nurkowanie na duże głębokości może być szkodliwe dla nurków, jeśli azot nie zostanie uwolniony z ich organizmu. Musi to nastąpić w bezpieczny i kontrolowany sposób podczas stopniowej dekompresji. 

Zegarek nurkowy może zostać uszkodzony przez hel. Cząsteczki helu są znacznie mniejsze niż tlen czy azot i mogą przenikać przez uszczelnienia koperty zegarka w wystarczającej ilości i ciśnieniu, aby fizycznie niszczyć  kryształ z zegarka.

HRV rozwiązuje ten problem, umożliwiając uwolnienie helu, jednocześnie zapobiegając wszelkim przeciekom wody do wnętrza zegarka.

1969 to także rok, w którym zegarki DOXA SUB zostają oficjalnym zegarkiem Elite Diving Unit of Swiss Army.

Wkrótce seria DOXA SUB jest uznawana za jedne z najdokładniejszych i najsolidniejszych zegarków do nurkowania na świecie. W miarę upływu lat koncepcja DOXA SUB jest stale udoskonalana. Mimo wszystko zachowuje wierność przyświecającym jej zasadom. Ciągle rosnąca  popularność wśród nurków zawodowych i amatorskich na całym świecie sprawia, że zegarki DOXA dostrzegają bohaterowie HOLLYWOOD.

Produkt dodany do ulubionych.
Produkt dodany do porównywarki.