CARL VON ZEYTEN

Stara i ceniona marka zegarków pod nazwą CARL von ZEYTEN jest znana każdemu miłośnikowi czasomierzy. Wysokiej jakości materiały, niebywały kunszt zegarmistrzowski oraz dbałość o detale sprawiają, że każdy zegarek CARL von ZEYTEN to zegarmistrzowskie dzieło sztuki.

CARL von ZEYTEN oferowane w naszym sklepie pochodzą od oficjalnego dystrybutora CARL von ZEYTEN w Polsce. W zestawie znajduje się oryginalne pudełko, instrukcja w języku polskim, karta gwarancyjna respektowana we wszystkich autoryzowanych punktach serwisowych CARL von ZEYTEN

Stara i ceniona marka zegarków pod nazwą CARL von ZEYTEN jest znana każdemu miłośnikowi czasomierzy. Wysokiej jakości materiały, niebywały kunszt zegarmistrzowski oraz dbałość o detale sprawiają, że każdy zegarek CARL von ZEYTEN to zegarmistrzowskie dzieło sztuki.

CARL von ZEYTEN oferowane w naszym sklepie pochodzą od oficjalnego dystrybutora CARL von ZEYTEN w Polsce. W zestawie znajduje się oryginalne pudełko, instrukcja w języku polskim, karta gwarancyjna respektowana we wszystkich autoryzowanych punktach serwisowych CARL von ZEYTEN

Less
carl von zeiten zegarki

Każdy właściciel zegarka Carl von Zeyten trzyma w rękach fragment marzenia, które się spełniło. A wszystko rozpoczęło się od...

Dlaczego Carl von Zeyten?

Historia marki rozpoczyna się w mieście Freudenstadt w Czarnym Lesie, gdzie otworzył zakład zegarmistrzowski Hermann C. Krieg. Krieg praktycznie całe swoje życie poświęcił zegarkom - udoskonalaniem, montażem i naprawieniem mechanizmów zegarów i zegarków kieszonkowych. W ten sposób zbudował sobie renomę twórcy niezawodnych zegarków, która rozciągała się daleko poza Freudenstadt. Znany był jako Carl von Zeyten („Carl od Czasu”).

Podróże i marzenie o zegarku doskonałym

Hermann C. Krieg miał marzenie. Chciał stworzyć doskonały zegar mechaniczny. Wiedzę potrzebną do realizacji tego celu zdobywał podczas licznych podróży. Zegarmistrz miał okazję zdobyć unikatowe umiejętności oraz przyjrzeć się technikom rzemiosła w Szwajcarii oraz Anglii. Odwiedzając wiele warsztatów, mógł poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenia. Szybko zdał sobie sprawę, że pewne, bardzo specyficzne materiały nadają się doskonale do wykonania sprężyn i kół balansu w celu zapewnienia ciągłego i precyzyjnego pomiaru czasu. Pomimo, iż nawet zegarki kieszonkowe nie były jeszcze wówczas powszechnie dostępne i używane przez wszystkich na co dzień, Carl von Zeyten pracował już niestrudzenie nad stworzeniem zegarka, który mógłby być noszony na nadgarstku. Zegarka, który byłby maksymalnie wytrzymały i precyzyjny. Bardzo długo i intensywnie myślał nad aspektami technicznymi takiego przedsięwzięcia. Testował różne rozwiązania wykorzystując przy tym dostępne w tamtym czasie materiały. Czasomierz, który chciał stworzyć miał być mniejszy niż zegarek kieszonkowy.

Następnie wykorzystał on swoje doświadczenia, aby składać zegarki dla klientów, którzy cenili ręcznie wykonane czasomierze. Jego ambicją w zakresie jakości zawsze było to, by wykonane zegarki były stale coraz lepsze.

Zegarki z Czarnego Lasu

Hermann C. Krieg “Carl von Zeyten” po powrocie do Freudenstadt rozwijał ulepszone prototypy zegarków. Próbował również swoich sił w rozwoju zegarów stojących i zegarów ściennych, takich jak Zegar z Tarczą z Czarnego Lasu lub znane zegary mechaniczne z kukułką wykonane w latach 50. i 60. XIX wieku, które były wysoko cenione w niektórych regionach, chociażby właśnie w Czarnym Lesie.

Ze względu na swoją techniczną kreatywność, Krieg, alias Carl von Zeyten, nieprzerwanie wykorzystywał w swoich projektach zegarkowych zgromadzone doświadczenie, by doskonalić własne umiejętności i przekazywać je młodszym zegarmistrzom.

Był tak ceniony jako ekspert w dziedzinie zegarmistrzostwa, także poza regionem gdzie pracował, iż rozważał wybudowanie szkoły zegarmistrzowskiej w miasteczku Furtwangen w Czarnym Lesie.

CvZ miał pomysł, aby wprowadzić "nowoczesny zegarek" do seryjnej produkcji. Realizacji swojego marzenia poświęcił życie, następnie zostało ono przekazane późniejszych pokoleniom. Po śmierci Carl von Zeytena w dniu 14 marca 1926 roku, tylko nieliczne projekty wypełniły swoje przeznaczenie stając się czasomierzami.

Marzenie, które się ziściło

Kilka dziesięcioleci później historia zegarmistrza Kriega, znanego jako Carl von Zeyten, jest wciąż opowiadana w miasteczku Freudenstad w Czarnym Lesie. A w sklepie Juwelier Krieg w Czarnym Lesie, małym muzeum zegarków, możemy nadal podziwiać różne przykłady sztuki zegarmistrzowskiej.

Kilka lat temu firma Cristano z Bühl/Baden postanowiła zrealizować marzenie Hermanna C. Kriega. Powróciła do tej tradycji i stworzyła klasyczną, ponadczasową kolekcję zegarków, możliwie najwierniej oddając ducha oryginału.

Każdy właściciel zegarka CvZ trzyma w rękach fragment marzenia, które się ziściło.

Legenda żyje dalej.

Pokazano 1-66 z 70 pozycji
Produkt dodany do ulubionych.
Produkt dodany do porównywarki.