Filtry (760 produkt (ów))

Cena

0,00 zł - 2 700,00 zł

Wskazówkowy / Elektroniczny

Materiał koperty - ogólny

Grubość koperty

Przeszklony dekiel

Rozmiar koperty

Szerokość koperty

Szerokość paska

Szkiełko

Wodoszczelność

Zegarki ORIENT

Zegarki ORIENT to znane i cenione czasomierze japońskiej manufaktury. Wysokiej jakości mechanizmy automatyczne oraz dbałość o detale stanowią znak rozpoznawczy firmy ORIENT

Jako autoryzowany sklep oferujemy oryginalne zegarki ORIENT. Każdy zegarek posiada ważną gwarancję realizowaną przez autoryzowany serwis producenta, w zestawie znajduje się oryginalne pudełko oraz instrukcja w języku Polskim.

Wszystkie oferowane przez nas zegarki ORIENT pochodzą z oficjalnej, Polskiej sieci dystrybucji. Zegarki mają ważną, gwarancję. W pudełku znajduje się instrukcja w języku Polskim, oryginalne pudełko oraz dowód zakupu.

Zegarki ORENT w naszym sklepie wystawione są w cenie detalicznej sugerowanej. Oznacza to, że cena każdego zegarka może podlegać negocjacji. Jeśli uważasz, że cena jest zbyt wysoka - jesteśmy otwarci na propozycje. Zaproponuj nam swoją cenę.

Zegarki Orient

Jakie zegarki ORIENT wybrać?

To pytanie, które dość często pada podczas rozmowy z Klientami. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy od czasomierza. Jeśli szukasz zwykłego, banalnego zegarka to musimy Cię rozczarować. Zegarki Orient nie są dla Ciebie.

Pozwól, że wyjaśnimy ale żeby to zrobić trzeba cofnąć się w czasie

Wszystko zaczęło się na początku XX wieku, w kraju Kwitnącej Wiśni (o Japonię chodzi jakby coś..). Jeśli mielibyśmy być dokładni to sprecyzujmy – w 1901 roku, pewien jegomość Shogoro Yoshida otworzył niewielki sklepik z zegarkami – dokładnie w dzielnicy Ueno w Tokio. Samą produkcję zegarków (jeszcze nie pod marką ORIENT) rozpoczął w 1913 roku a pierwszą firmę produkcyjną (taką z prawdziwego zdarzenia) założył w 1934 roku. Po wielu przejściach (głownie spowodowanych wojną, problemami finansowymi i innymi) ostatecznie przyjęto nazwę ORIENT Watch Company – było to w 1951 roku.

Zegarki ORIENT co to za marka??

Cóż, sama marka zegarków ORIENT jest rozpoznawalna na całym świecie. Są to jedne z najpopularniejszych zegarków na rękę, jakie można spotkać na nadgarstkach na całym świecie. Manufaktura działa pod egidą EPSON SEIKO co samo w sobie jest już poniekąd symbolem popularności.

zegarki orient

Zegarki Orient automatyczne czy kwarcowe?

Bezsprzecznie, mocną stroną jaką posiada każdy zegarek ORIENT jest jego mechanizm. Wśród modeli znajdziemy zegarki ORIENT kwarcowe i automatyczne. Kwarcowe czyli zasilane baterią stanowią zdecydowaną mniejszość w portfolio firmy. Producent ORIENT szczyci się w większości zegarkami automatycznymi. Orient automatic stał się swego rodzaju must have każdego miłośnika (ale nie tylko) zegarków. Ponad 100 letnia tradycja zobowiązuje.  Wszystkie mechanizmy zasilające zegarki  ORIENT to autorskie mechanizmy IN HOUSE.

Oznacza to, że producent sam projektuje, produkuje oraz rozwija własne autorskie konstrukcje. Dzięki temu mamy gwarancje niezawodności, precyzji oraz nowatorskich rozwiązań. Zegarki automatyczne ORIENT są precyzyjne (bardzo niewielkie odchyłki czasu na dobę), niezawodne – zegarki ORIENT pracują wiele lat, nie wymagając przy tym jakichś specjalnych ceregieli oraz nowoczesne. 

Wiele, spośród najnowszych mechanizmów posiada funkcje ułatwiające nam – zwykłym śmiertelnikom – użytkowanie zegarków mechanicznych. Nasze zegarki ORIENT mogą posiadać np. takie funkcje jak wskazówki – żartujemy (te mają wszystkie).

Ale już tak całkiem serio: stop sekunda, rezerwa chodu, szkło szafirowe i mineralne, szkło sferyczne, open heart, ręczne dokręcenie sprężyny koronką.

Co to jest stop sekunda? 

– po wyciągnięciu koronki mechanizm zatrzymuje się i można precyzyjne ustawić godzinę (sekundnik nie porusza się)

Co to jest rezerwa chodu?

Rezerwa chodu w zegarku automatycznym (mechanicznym) to nic innego jak zapas energii, który może być zmagazynowany w sprężynie. Czyli ile godzin (albo minut jak trafi nam się podróbka) zegarek będzie działała bez nakręcania sprężyny. W zegarkach Orient automatic jest to z reguły 36-40 godzin.

Co to jest szkło szafirowe?

Szkło szafirowe to nic innego jak rodzaj szkła stosowanego w zegarkach w celu ochrony jego wnętrza J A tak poważnie szafir jest na chwilę obecną najtwardszym szkłem stosowanym w zegarkach (tych do codziennego użycia). Jest odporny na zarysowania  - a zarysować może go tylko diament. Minusem szkła szafirowego jest jego kruchość (nie zauważalna na co dzień). Niestety podnosi to koszt wyprodukowania zegarka.

Co to jest szkło sferyczne?

Szkło sferyczne to nic innego jak szkiełko zegarka, które jest po prostu…wypukłe J Przywodzi na myśl właśnie stare, klasyczne  zegarki naszych rodziców.

Co to jest open heart?

Open Heart to znak rozpoznawczy, który posiadają zegarki ORIENT. Jest to nic innego jak przeźroczyste okienko w tarczy zegarka, przez które widać pracujący mechanizm zegarka.

Jaki zegarek automatyczny kupić?

Cóż, nie wskażemy Ci , który będzie Ci pasował. Tą decyzję musisz podjąć sam – jednak postaramy się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.  Wszystkie zegarki ORIENT, który mamy w ofercie są nowe, z autoryzowanego źródła, oraz posiadają 3 lata gwarancji.

Zegarki ORIENT na naszym kanale na YouTube

zegarki orient

Zegarki ORIENT na bransolecie

Zegarki ORIENT to zegarki na pasku i na bransolecie

zegarki orient
Product added to wishlist
Product added to compare.