Filtry (8 produkt (ów))

Cena

2 310,00 zł - 2 700,00 zł

Pasek / bransoleta

Materiał paska - ogólny

Alarm

Szerokość koperty

ORIENT M-FORCE zegarki na 70 lecie ORIENT

Orient M-force

Od lat 60. XX wieku manufaktura ORIENT tworzy wyrafinowane i jednocześnie niezwykle praktyczne zegarki przeznaczone do nurkowania, z automatycznymi mechanizmami typu in- house.

Są to mechanizmy w całości wykonane przez tego producenta. Ich historia rozpoczęła się w roku 1969 od premiery modelu ‘King Diver 1000’, będącego szczytem możliwości produkcyjnych japońskiej sztuki zegarmistrzowskiej, która dała światu zegarek z wodoszczelnością do 1 000 metrów.

W porównaniu z obowiązującymi wtedy standardami, który wynosił zaledwie 150 metrów, była to ekscytująca i godna uwagi premiera, ustanawiająca zupełnie nowe standardy użytkowania. Wodoszczelność na poziomie 1000 metrów czyniła zegarek absolutnie odpornym na czynniki zewnętrzne. Nie tylko wilgoć ale również wszelkiego rodzaju pył czy kurz.

ORIENT M-FORCE Diver co oznacza?

ORIENT kontynuował politykę trwałości i niezawodności wypuszczając na rynek od lat 70. do późnych lat 90. XX wieku szereg sportowych zegarków . Wśród nich były modele: ‘Chrono Ace King Diver" i "M-Force".

Modele ‘Orient Sports 300m Saturation-Diver’, które ujrzały światło dzienne w późniejszym okresie, stały się ogniwem łączącym wszystkich miłośników zegarków do nurkowania ze względu na ich klasyczny styl i trwały, automatyczny mechanizm in- house o kalibrze 40N5A.

Jest to mechanizm łożyskowany na 22 kamieniach. Częstotliwość wynosi aż 21 600 uderzeń na minutę. Przydatnymi funkcjami mechanizmu jest bez wątpienia stop sekunda oraz możliwość ręcznego dokręcenia koronką sprężyny.

Mechanizm oferuje także datownik oraz wskaźnik rezerwy chodu.

ORIENT M-FORCE wodoszczelny zegarek do 300 metrów

Podczas tegorocznej jesieni, powróciła jedna z najbardziej popularnych kolekcji zegarków do nurkowania Orient z serii M-Force. Najnowsza kolekcja została zaprojektowana ze szczególną dbałością o szczegóły.

Tegoroczna generacja modelu została wykonana ze stali szlachetnej w 5 różnych wersjach kolorystycznych. Solidna nowoczesna koperta o średnicy 47,3 mm, tarcza ochronna na koronce, bezel obracający się w jednym kierunku to jest właśnie najnowszy M-Force.

Wodoszczelność na poziomie 200 M / 20 ATM została zapewniona poprzez zakręcaną koronkę z dodatkowymi uszczelkami jak również poprzez specjalną tarczę ochronną zamontowaną poprzez śruby oraz zakręcany dekiel.

Orient M-Force – divery z prawdziwego zdarzenia

Przejrzystość tarczy zapewnia szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną, zaś wieczorem dostrzeżemy godzinę dzięki indeksom pokrytym warstwą luminescencyjną. Zegarki wyposażono w mechanizm InHouse kaliber F6727 z automatycznym naciągiem z możliwością ręcznego dokręcania. 

Oprócz datownika na godzinie 3, możemy zauważyć na godzinie 6 najnowszy projekt logo serii M-Force. W obecnej kolekcji mamy do wyboru 2 modele na bransolecie wykonanej z pełnych ogniw stalowych z zapięciem motylkowym z podwójnym zabezpieczeniem.

Ponadto mamy do wyboru 3 wersje na pasku silikonowym. Warto zaznaczyć, że wersja w kolorzę brązu jest z limitowanej serii 1600 sztuk. Wyjątkowo w tym modelu tarcza ochronna oraz koronka zostały również pokrytę warstwą PVD w kolorze brązowym.

Product added to wishlist
Product added to compare.